Oferta stypendialna „Nowe technologie dla dziewczyn” kierowana do studentek

Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz firma Intel zapraszają studentki do aplikowania do 8 edycji prestiżowego programu stypendialnego „Nowe technologie dla dziewczyn” i zaplanowania swojej przyszłości z solidnym wsparciem, jakie daje stypendium.

Kierunek Mechanika Pojazdów i Maszyn Roboczych na pierwszym miejscu w kraju

Z dumą informujemy, że kierunek studiów Mechanika Pojazdów i Maszyn Roboczych prowadzony na Wydziale SiMR, współtworząc wraz z trzema innymi kierunkami na wydziałach mechanicznych Politechniki Warszawskiej grupę Mechanika i Budowa Maszyn, zajął 1 miejsce w Rankingu Kierunków Studiów 2022 przeprowadzonym przez Fundację Perspektywy.

Zaproszenie na jazdy testowe samochodami elektrycznymi „EV Experience”

25 czerwca 2022 r. na Torze Modlin odbędzie się impreza EV Experience, której uczestnicy będą mieli możliwość przetestowania kilkudziesięciu samochodów elektrycznych.

Relacja z Drzwi Otwartych na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych

28 maja 2022 r. Politechnika Warszawska otworzyła swoje drzwi dla kandydatów na studia. Wydział SiMR włączył się w organizację tego wydarzenia promując swoje kierunki studiów na stoisku w Gmachu Głównym oraz zapraszając do odwiedzania budynku przy ul. Narbutta 84.

Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia już trwa!

Dołącz do grona naszych studentów! Czekamy na ludzi, którzy chcą rozwijać swoje pasje. Poza zdobyciem solidnej wiedzy inżynierskiej, SiMR oferuje swoim studentom wiele możliwości: możesz budować bolidy, motocykle i łaziki marsjańskie, projektować maszyny, tworzyć aplikacje, ale także organizować wydarzenia, wyjazdy i konkursy. Żeby z tego skorzystać, wystarczy trochę starań i dopełnienia formalności.

Konferencja Mentoringowa Biura Karier z udziałem przedstawicieli Wydziału SiMR

25 maja 2022 roku w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej odbyła się Konferencja Mentoringowa zorganizowana przez Biuro Karier PW. Jej celem była wymiana doświadczeń, wiedzy i inspiracji w zakresie rozwoju zawodowego, przedsiębiorczości i mentoringu. Inicjatywa nawiązuje do prowadzonego od 2018 roku politechnicznego Programu Mentoringowego, który kreuje i wzmacnia relacje uczelnia – biznes i studenci – absolwenci.

Stypendium im. Mieczysława Króla

Uprzejmie informujemy, że ruszył nabór wniosków o stypendium im. inż. Mieczysława Króla na rok akademicki 2022/2023.

Przemysł kolejowy napędzany innowacjami

8 czerwca 2022 r. w godz. 10:30-14:00 w sali multimedialnej Wydziału SiMR odbędzie się spotkanie z przedstawicielami firm działających w przemyśle kolejowym: Faiveley Transport Polska, Siemens Mobility, Transportation Poland.

Największe święto Kobiet w Tech & IT

Politechnika Warszawska otrzymała dodatkową pulę bezpłatnych wejściówek na Women in Tech Summit. czyli międzynarodowe spotkanie kobiet nauki, biznesu i techniki, które podzielą się z nami swoim historiami, dorobkiem naukowym i wizjami przyszłości branży technicznej. Zapraszamy 7-8 czerwca 2022 do Warsaw Expo XXI oraz online na dwa dni pełne wiedzy, inspiracji i wymiany doświadczeń.

Konkurs „Nagroda Jamesa Dysona 2022”

• Pozostały jedynie 2 miesiące do zakończenia możliwości wysyłania zgłoszeń do nowej edycji konkursu „Nagroda Jamesa Dysona”.
  • W tym roku zwycięzcy etapów krajowych otrzymają po 27 000 zł, a ich projekty zdobędą prestiżowe wyróżnienie.
  • Zwycięzcy etapu międzynarodowego mogą wygrać nawet 162 000 zł.
  • Odwiedź stronę www.jamesdysonaward.org, żeby dowiedzieć się więcej i zgłosić swój projekt.